Mgr. Stanislav Pokorný – O. K. Service
mehr als nur Unterkunft…Ubytování zaměstnanců

Často se na nás obracíte s žádostí o dlouhodobější ubytování zaměstnanců, zejména řemeslníků, na naší Trojchatě v Podhradí nad Dyjí. Ubytování dokážeme u nás zajistit, avšak platí pro něj některá omezení vyplývající ze skutečnosti, že naše Trojchata je stavebně-technicky primárně určena k letní rodinné dovolené.

 

Termíny

Ubytování zaměstnanců v letní sezóně je bohužel takřka vyloučeno. Období od poloviny května do konce září míváme obsazené hosty na rekreační pobyt i rok, některé termíny dokonce dva roky dopředu. Tyto pobyty nemůžeme a nebudeme žádnému z našich hostů rušit. V zásadě tak bývá možné ubytování od října do začátku května.

 

Charakter ubytování

Jak jsme již zmínili, naše Trojchata je určena zejména k letní rodinné rekreaci. Tomu odpovídá i charakter ubytování. Trojchata, jak sám název napovídá, jsou vlastně tři chaty, nebo apartmány, pod jednou střechou. V každém apartmánu se v přízemí nachází plně vybavená kuchyně se sklokeramickým sporákem, mikrovlnnou troubou i rychlovarnou konvicí, sedací kout a WC se sprchou; v prvním patře jsou poté umístěny dvě samostatné ložnice se dvěma, resp. třemi lůžky.

Bojlery pro ohřev TUV mají objem 80 l.

 

Cena

Cena za dlouhodobé ubytování je vždy stanovena dohodou a vždy je za celý apartmán, nikoli za osobu. I když byste vyslali pouze dva zaměstnance, nemůžeme k nim přidat další zaměstnance od jiné firmy: ty musíme umístit do jiného apartmánu. Proto nelze stanovit cenu za osobu.

Cenu za dlouhodobé ubytování lze vyjednat pouze u pracovních pobytů delších než 15 pracovních dnů. U pobytů do 15 pracovních dnů (včetně) platí náš standardní ceník.

Jestliže se Vaši zaměstnanci v pátek rozjedou do svých domovů a ponechají si v apartmánu své osobní věci do pondělí, kdy se hodlají vrátit, budeme vám účtovat i celý víkend. Nechcete-li víkend hradit, je třeba splnit následující podmínky:

 • ubytovaní vyklidí apartmán v pátek do 10 hodin dopoledne,
 • apartmán nám bude předán přiměřeně uklizený – nečekáme, že by byl vycíděný do posledního milimetru, ale také bychom neradi drhli podlahu od bláta z pracovních bot,
 • vaši zaměstnanci se budou moci opět ubytovat v den příjezdu od 15 hodin.

Na pracovní pobyty se nevztahuje povinnost úhrady ubytovacího poplatku pro obec.

Pokud bude v době pobytu vašich zaměstnanců u nás v provozu bazén, mohou jej ubytovaní využívat dle libosti, zcela bez omezení a naprosto zdarma.

 

Mimosezónní práce

Je třeba počítat s tím, že v době mimo letní sezónu můžeme na Trojchatě provádět údržbu, drobné opravy, ale i realizaci rozsáhlejších investičních záměrů. Všechny tyto práce mohou být spojeny s hlukem, prašností atd. Nicméně vždy se budeme snažit naši práci naplánovat tak, abychom vaše zaměstnance nerušili v době jejich volna. Stoprocentní záruku však nedokážeme poskytnout, pracovní doba bude záviset i na našich dodavatelích.

 

Topení a energie

Zde narážíme na největší omezení. Trojchata není vybavena ústředním topením, protože se s jejím zimním provozem nepočítalo. V každém apartmánu se tak nachází krbová kamna s výkonem 8 kW a v apartmánu jsou vhodně rozmístěny nástěnné elektrické přímotopy řízené vlastními termostaty. Všechna topidla jsou schopna zajistit plné vytopení apartmánu i za velmi nízkých okolních teplot. Spotřeba vody se neúčtuje. Toliko dobré zprávy.

Spotřebu dřeva a dřevěných briket, jakož i spotřebu elektrické energie jsme při současných cenách nuceni účtovat samostatně, dle ceníků našich dodavatelů. A ze zkušeností víme, že v zimě se ubytování u nás na topení prodraží. Níže uvádíme tři modelové situace s orientačními výpočty:

 1. Ubytovaní budou celou dobu topit pouze elektrickými přímotopy
  Všechna topidla mají výkon 2,1 kW, s výjimkou přímotopu v koupelně jsou všechna napojena na noční proud a teplota bude nastavena na 24 °C. Lze předpokládat, že v ložnicích topení pojede cca 10 hodin denně a v přízemí cca 18 hodin denně. To je celkem 28 hodin krát 4 tělesa krát 2,1 kW krát 8,43 Kč/kWh (cena v době sestavení těchto informací) = 1 982 Kč/den. Za měsíc tak bude pouze elektřina stát přes 60 000 Kč (do výpočtu není zahrnut ohřev TUV v elektrickém bojleru a spotřeba sklokeramického sporáku; žárovkami se neprosvítí skoro nic, to je naprosto bagatelní částka).
  Samozřejmě záleží na teplotním spádu, tj. na aktuálních venkovních teplotách. Jiná spotřeba bude při venkovní teplotě 12 °C a jiná při teplotě –12 °C.

 2. Ubytovaní budou topit v krbových kamnech v době pobytu na Trojchatě a elektrickými přímotopy po dobu, kterou budou trávit na pracovišti
  Lze očekávat, že v tomto případě klesne spotřeba elektrické energie přibližně o dvě pětiny. Je však třeba počítat se spotřebou cca 3 balíků dřevěných briket (při současných cenách 300 Kč). Celkově tak protopíte přibližně 1 500 Kč/den, tj. cca 45 000 Kč za měsíc.

 3. Ubytovaní budou topit výhradně v krbových kamnech
  Můžeme počítat se spotřebou 6–7 balíků dřevěných briket (600 až 700 Kč) denně. Samozřejmě i tak bude elektřina něco stát, protože stále je třeba ohřívat vodu v bojleru, ubytovaní budou vařit, používat mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici atd. Lze ale předpokládat, že v tomto scénáři se vejdeme do ±1 000 Kč/den.
  Je ovšem třeba počítat s tím, že ani plně naložená krbová kamna nevydrží hořet stáložárem po celou pracovní dobu: je třeba přikládat každé 4 hodiny. Je tedy potom na ubytovaných, zda budou průběžně dojíždět přikládat, nebo zda se po dni stráveném na pracovišti jmou zatápět.
  Chcete-li využívat tento scénář, je třeba se na termínu ubytování zaměstnanců dohodnout s dostatečným předstihem, abychom stihli objednat příslušné množství dřevěných briket. V současnosti nebývají vždy skladem (ano, je to prapodivná doba).

Objednávka

Před příjezdem vašich zaměstnanců budeme potřebovat písemnou objednávku obsahující tyto údaje:

 • identifikaci objednatele (název podniku, IČ),
 • jméno odpovědné osoby,
 • kontakt na odpovědnou osobu (telefon a e-mail),
 • dohodnutou cenu za ubytování a za energie,
 • podpis osoby oprávněné jednat jménem objednatele.

Objednávku je třeba vytisknout, podepsat a naskenovanou odeslat na náš e-mail.

Pamatujte prosím rovněž, že vaše zaměstnance musíme zapsat do domovní knihy, a proto budeme potřebovat jejich doklad totožnosti. Osoby, které nebudou moci nebo chtít doklad totožnosti předložit, neubytujeme.  Ne že bychom nechtěli, ale nesmíme. Jestliže se změní osazenstvo apartmánu, prosíme, aby nám vaši zaměstnanci tuto změnu sami nahlásili.

Další informace

 • Úhrada dlouhodobého ubytování i s vyúčtováním spotřeby probíhá jednou za 2 týdny. Vystavíme vám fakturu s týdenní splatností.
 • Cena za ubytování a spotřeba elektřiny/briket se hradí na dva různé bankovní účty.
 • V apartmánech je třeba používat přezůvky, je vyloučeno pohybovat se po apartmánu v botách ze stavby, a to i v přízemí, kde jsou na podlahu použité dlaždice.
 • Na požádání vám apartmány rádi ukážeme.
 • Naši dodavatelé energií (pro vaši kontrolu ceníků):
  • Elektřina: spol. Innogy, momentálně platí cenový strop 6 050 Kč/MWh za silovou složku + služby (distribuce, platba za jistič atd.). Web dodavatele: www.innogy.cz.
  • Dřevěné brikety: spol. K&B uhlí, s. r. o. Web dodavatele: www.kb-uhli.cz.

Budete-li potřebovat jakékoli další informace nebo cenovou nabídku, neváhejte nás kdykoli kontaktovat, pokud možno s písemným požadavkem na pokorny(zavinac)okservice.cz.