Mgr. Stanislav Pokorný – O. K. Service
víc než jen ubytování…


 


Ubytování zaměstnanců

Často se na nás obracíte s žádostí o dlouhodobější ubytování zaměstnanců, zejména řemeslníků, na naší Trojchatě v Podhradí nad Dyjí. Ubytování jsme schopni u nás zajistit, avšak platí některá omezení vyplývající ze skutečnosti, že naše Trojchata je primárně určena k letní rodinné dovolené.

 

Termíny

Ubytování zaměstnanců v letní sezóně je bohužel takřka vyloučeno. Období od poloviny května do konce září míváme obsazené hosty na rekreační pobyt i rok, některé termíny dokonce dva roky dopředu. Tyto pobyty nemůžeme a nebudeme žádnému z našich hostů rušit. V zásadě tak bývá možné ubytování od října do začátku května.

 

Charakter ubytování

Jak jsme již zmínili, naše Trojchata je určena zejména k letní rodinné rekreaci. Tomu odpovídá i charakter ubytování. Trojchata, jak sám název napovídá, jsou vlastně tři chaty, nebo apartmány, pod jednou střechou. V každém apartmánu se v přízemí nachází plně vybavená kuchyně se sklokeramickým sporákem, mikrovlnnou troubou i rychlovarnou konvicí, sedací kout a WC se sprchou; v prvním patře jsou poté umístěny dvě oddělené ložnice se dvěma a třemi lůžky.

 

Cena

Cena za dlouhodobé ubytování je vždy stanovena dohodou a vždy je za celý apartmán, nikoli za osobu. I když byste vyslali pouze dva zaměstnance, nemůžeme k nim dost dobře přidat další zaměstnance od jiné firmy: ty musíme umístit do jiného apartmánu.

 

Mimosezónní práce

Je třeba počítat s tím, že v době mimo letní sezónu můžeme na Trojchatě provádět údržbu, drobné opravy, ale i rozsáhlejší investiční akce. Všechny tyto práce mohou být spojeny s hlukem, prašností atd. Nicméně vždy se budeme snažit naši práci naplánovat tak, abychom vaše zaměstnance nerušili v době jejich volna.

 

Topení a energie

Zde narážíme na největší omezení. Trojchata není vybavena ústředním topením, protože se s jejím zimním provozem nepočítalo. V každém apartmánu se tak nachází krbová kamna s výkonem 8 kW a v apartmánu jsou vhodně rozmístěny elektrické přímotopy. Všechna topidla jsou schopna zajistit plné vytopení apartmánu i za velmi nízkých okolních teplot. Spotřeba vody se neúčtuje. Toliko dobré zprávy.

Spotřebu dřeva a dřevěných briket, jakož i spotřebu elektrické energie jsme při současných cenách nuceni účtovat samostatně, dle ceníků našich dodavatelů. A ze zkušeností víme, že v zimě se ubytování u nás na topení prodraží. Níže uvádíme tři modelové situace:

 1. Ubytovaní budou celou dobu topit pouze elektrickými přímotopy
  Všechna topidla mají výkon 2,1 kW, s výjimkou přímotopu v koupelně jsou všechna napojena na noční proud a teplota bude nastavena na 24 °C. Lze předpokládat, že v ložnicích topení pojede cca 10 hodin denně a v přízemí cca 18 hodin denně. To je celkem 28 hodin krát 4 tělesa krát 2,1 kW krát 8,43 Kč/kW (cena v době sestavení těchto informací) = 1 982 Kč/den. Za měsíc tak bude pouze elektřina stát přes 60 000 Kč (do výpočtu není zahrnut ohřev TUV v elektrickém bojleru a spotřeba sklokeramického sporáku; žárovkami se neprosvítí skoro nic, to je jen bagatelní částka).
  Samozřejmě záleží na teplotním spádu, tj. na aktuálních venkovních teplotách. Jiná spotřeba bude při venkovní teplotě 12 °C a jiná při teplotě –12 °C.

 2. Ubytovaní budou topit v krbových kamnech v době pobytu na Trojchatě a elektrickými přímotopy po dobu, kterou budou trávit na pracovišti
  Lze očekávat, že v tomto případě klesne spotřeba elektrické energie přibližně o dvě pětiny. Je však třeba počítat se spotřebou cca 3 balíků dřevěných briket (při současných cenách 300 Kč). Celkově tak protopíte přibližně 1 490 Kč/den, tj. 44 700 Kč za měsíc.

 3. Ubytovaní budou topit výhradně v krbových kamnech
  Můžeme počítat se spotřebou 5–6 balíků dřevěných briket (500 až 600 Kč) denně. Samozřejmě i tak bude elektřina něco stát, protože stále je třeba ohřívat vodu v bojleru, ubytovaní budou vařit, používat mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici atd. Lze ale předpokládat, že v tomto scénáři se i s rezervou vejdeme pod 1 000 Kč/den
  Je třeba ovšem počítat také s tím, že ani plně naložená krbová kamna nevydrží hořet stáložárem po celou pracovní dobu: je třeba přikládat každé 4 hodiny. Je tedy potom na ubytovaných, zda budou průběžně dojíždět přikládat, nebo zda se po dni stráveném na pracovišti jmou zatápět.

Další informace

 • Úhrada dlouhodobého ubytování i s vyúčtováním spotřeby probíhá jednou za 2 týdny. Vystavíme vám fakturu s týdenní splatností.
 • Cena za ubytování a spotřeba elektřiny/briket se hradí na dva různé bankovní účty.
 • V apartmánech je třeba používat přezůvky, nelze v nich chodit v botách ze stavby.

Budete-li potřebovat jakékoli další informace nebo cenovou nabídku, neváhejte nás kdykoli kontaktovat, pokud možno s písemným požadavkem na pokorny(zavinac)okservice.cz